Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

DEGÜDER Kentsel Dönüşümde Güçlendirmenin Rolü Çalıştayı

30 Mayıs 2023

DEGÜDER Kentsel Dönüşümde Güçlendirmenin Rolü Çalıştayı

Kentsel Dönüşümde Güçlendirmenin Rolü Çalıştayı, Deprem Güçlendirme Derneği (DEGÜDER) tarafından 30 Mayıs’ta yapılacak.

İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda gerçekleşecek olan etkinliğin, kentsel dönüşüm süreçlerine katkı sağlayacak yol ve yöntemlerin paylaşılmasına önayak olması amaçlanıyor.

 

Etkinlikte yer alacak değerli konuşmacılar şöyle sıralanıyor:

 

  • Sinan TÜRKKAN (DEGÜDER Başkanı)

Yıldız Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesinden 1984 yılında mezun olmuştur. 2019 Yılından Itibaren Okan Üniversitesi Kentsel Dönüşüm Alanlarının Teknolojik Boyutu ve Güçlendirme Konusunda Yüksek Lisans Programı Öğretim Görevlisi görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda 2019 yılında kurulan Deprem Güçlendirme Derneğinin kurucu başkanı ve dernek başkanıdır.

  • Prof. Dr. Alper İLKİ (İTÜ, İnşaat Fakültesi)

1993 yılından beri İTÜ İnşaat Fakültesi, İnşaat Mühendisliği bölümünde görev yapmaktadır. Yapı ve deprem konularında uluslararası ve ulusal çok sayıda araştırma projesinde yürütücü ve araştırıcı olarak görev yapmaktadır. İlki, 2007 Deprem Yönetmeliği, 2013 Riskli Yapı Tespit Yönetmeliği, 2018 Deprem Yönetmeliği komisyonlarında görev yapmıştır.

  • Av. Ali Güvenç KİRAZ (Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı)

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde mezun olmuştur. Av. Ali Güvenç Kiraz, 2011 yılında kurulan Gayrimenkul Hukuku Derneğinin kurucu başkanı ve dernek başkanıdır. Okan Üniversitesi Yüksek Lisans Programı öğretim görevlisidir.

  • Prof. Dr. Ali HEPŞEN (İstanbul Üniversitesi, İşletme Fakültesi)

2002 yılından beri İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi, işletme bölümünde görev yapmaktadır. Sosyal ve  beşeri bilimler, finans ekonomisi, işletme, finansman, para-sermaye ve finansal kurumlar, finansal piyasalar ve yatırım yönetimi konularında araştırmalarına devam etmektedir.

  • Prof. Dr. Erdem CANBAY (ODTÜ, İnşaat Fakültesi)

2003 yılından beri ODTÜ’de görev yapmaktadır. Araştırma alanları: Prefabrikasyon, yapı mühendisliği, yapıların performansı, deprem mühendisliği, betonarme yapılar, yapılarda onarım ve güçlendirme, yığma yapılar ile mühendislik ve teknolojidir.

  • Suat YILDIRIM (DEGÜDER Başkan Yardımcısı)

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesinden 1989 yılında mezun olmuştur. 2011 Yılında yine ODTÜ’den yapı mekaniği ve deprem yüksek lisans programını tamamlamıştır. Deprem Güçlendirme Derneğinin dernek başkan yardımcısıdır.

Emsal.com olarak DEGÜDER Kentsel Dönüşümde Güçlendirmenin Rolü Çalıştayı’na katılıp sektörle ilgili gelişmeleri yerinde gözlemledik. Etkinliğin öne çıkan detaylarına ulaşmak için Kentsel Dönüşümde Güçlendirmenin Rolü Çalıştayı’ndan Notlar başlıklı yazımızı inceleyin.

Detaylar

Tarih:
30 Mayıs 2023

Organizatör

DEGÜDER
Phone
(0216) 706 10 24
E-mail
iletisim@deguder.org.tr
Organizatör sitesini görüntüle

Mekan

İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi
İTÜ Etkinlik ve Protokol Müdürlüğü, Ayazağa Yerleşkesi, Maslak
İstanbul, 34469 Türkiye
+ Google Haritalar
Phone
(0212) 285 3975
Mekan sitesine git