Yayın İlkeleri

EMSAL.COM olarak gayrimenkul sektörünün paydaşlarını tek çatı altında bir araya getiren, sektöre pozitif anlamda katkı sağlamayı hedefleyen ve bu anlamda Türkiye’de ilk olan bir yayın platformuyuz.

Yayın kalitemizi belirli bir standardın üzerinde tutabilmek, en kaliteli içerikleri okurlarımızla buluşturabilmek ve aynı zamanda kişi/kurum haklarına saygılı olabilmek adına belirlediğimiz yayın ilkelerimizi; aşağıda tüm ziyaretçilerimizin bilgilerine sunuyoruz.

Kalite

 • Yazarlarımıza, uzman oldukları konularda söz hakkı tanıyarak bilgi kirliliğinin önüne geçmeyi ve bu sayede kaliteli içerik oluşturmayı hedefliyoruz.
 • Site trafiğini artırmak adına içerik kalitesinden asla ödün vermiyoruz. Yayınlarımızı oluştururken birincil kaygımız, kaliteli ve orijinal eserleri okuyucumuzla buluşturmaktır.
 • Sayfalarımızda yer alan reklamları, okuma zevkini bozmayacak şekilde konumlandırmaya özen gösteriyoruz.
 • Yayınlarımızda sehven ortaya çıkabilecek hataları hızlıca düzeltmeyi hedefliyor, okuyucumuza en kaliteli içeriği sunabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Özgünlük

 • İçeriklerimizde intihalden kaçınıyor, emeğin kutsallığına inanıyoruz. Çeşitli alıntılarla derlediğimiz metinlerimizde ise faydalandığımız kaynağı şeffaf bir şekilde okurlarımızla paylaşıyoruz.
 • Yayımladığımız içeriklerin; kaynak gösterilmeksizin farklı mecralarda paylaşılması durumunda ise gerekli uyarıları yapıyor, sürecin takipçisi oluyoruz.
 • Yazarlarımızın kaleme aldığı metinlerde, içeriğin daha kolay anlaşılmasına katkıda bulunacak ufak editöryel dokunuşlar dışında bir müdahalede bulunmuyoruz.

Tarafsızlık

 • Okuyucularımızı doğru yönlendirmeyi görev biliyor, mağduriyete sebebiyet verecek içeriklerden kaçınıyor, gerçekçi ve bağımsız yayıncılığı esas alıyoruz.
 • Gayrimenkul sektörünün dününü, bugününü ve yarınını tüm yönleriyle mercek altına almayı planlayarak yürüttüğümüz mesleki faaliyetlerimizde, okuyucularımızı yanlış yönlendirebilecek ve tarafsızlığımıza gölge düşürebilecek her türlü çıkar ilişkisinden uzak duruyoruz.

Doğruluk

 • İçeriklerimizde yer alan tüm bilgileri araştırarak ve doğruluğundan emin olarak yayınlıyoruz. Yayın politikamız çerçevesinde okuyucularımızı yanlışa yönlendirmeyen ve gerçek dışı ifadelerin bulunmadığı içeriklere yer veriyoruz.
 • Şiddete, zorbalığa, nefrete ve düşmanlığa teşvik edecek içeriklerden kaçınıyoruz.

Saygı

 • Yayınlarımızın tamamında ötekileştirici ifadelerden uzak duruyoruz. Bu kapsamda bireyleri; ırk, cinsiyet, yaş, siyasi görüş ve dini inanış gibi konularda doğrudan veya dolaylı olarak incitmemeye dikkat ediyoruz. Hiçbir bireyin veya kurumun nefret öznesi hâline getirilmesine izin vermiyoruz.
 • Yayınlarımızda temel insan haklarına ve özel hayatın gizliliğine önem veriyor, bireylerin izni olmadan kişisel bilgilerini paylaşmıyoruz.
 • Gerçek/tüzel kişileri aşağılayacak, küçük düşürecek veya çevrelerine karşı onları zor durumda bırakacak söylemlerin tamamından uzak duruyoruz. Masumiyet karinesinin ihlaline asla izin vermiyoruz.
 • Toplumumuzun kültürüne ve aile yapısına zarar verebilecek içeriklerin tamamından kaçınıyoruz.

Çok Seslilik

 • Yayınlarımızda yer alacak farklı düşünceleri; ışık tutmayı hedeflediğimiz gayrimenkul sektörü açısından bir zenginlik şeklinde kabul ediyor, yayıncı olarak benimsediğimiz etik kuralları ihlal etmeyecek her düşünceye alan ayırıyoruz.
 • İçeriklerimizin herhangi birinde adı geçen kişilerin cevap ve tekzip hakkını güvence altına alıyor, bu noktada yayıncı olarak üzerimizdeki sorumluluğun bilinciyle gereken adımları atıyoruz.

Yayınlarımıza katkı sağlayan tüm yazarlarımızı yukarıda belirttiğimiz ilkelerimiz doğrultusunda bilgilendirir, bu kapsamda imzalı metinlerde geçen ifadelerin sorumluluğunun yalnızca ilgili konunun yazarında olduğunu açıkça ifade etmek isteriz. İnternet sitesinde yer alan metin, görseller, videolar gibi her türlü içerik bilgilendirme amacıyla hazırlanmış olup Emsal.com işbu içeriklerle ilgili herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.

İşbu internet sitesinin içeriği ilgili yasal mevzuat kapsamında korunmakta olup emsal.com‘un önceden açık yazılı izni olmadıkça; işbu internet sitesinin içeriğinin veya tasarımının kısmen veya bütün olarak çoğaltılması, aktarılması veya başka bir şekilde kullanılması hukuka aykırıdır.

BU HAFTA EN ÇOK OKUNANLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR