Pelin Şenol Baruh

Pelin Şenol Baruh

Avukat

1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Pelin Şenol Baruh; Işıklar Holding AŞ’de avukat olarak başladığı meslek hayatına, Akmerkez yönetiminde devam etmiştir. Akmerkez’in açılışından itibaren yönetim bünyesinde 11 sene kesintisiz hukuk müşaviri olarak sektörel bazda çalışmalar gerçekleştirerek AVM yönetimi ve perakende danışmanlığı alanında uzmanlaşmıştır.

Tüm bu sürecin ardından yine aynı sektörle bağlantılı çalışmalarına devam eden Baruh, MARS Entertainment Group bünyesinde 7 sene boyunca hukuk müşaviri olarak çalışmış ve şirketin Türkiye genelindeki AVM faaliyetlerinde kiralama ile sözleşme danışmanlığı yapmıştır. Tüm bunların yanı sıra sinema, eğlence, yeme-içme ve spor sektörlerinde de ciddi sektörel deneyimi bulunan Baruh, 2013 yılında serbest çalışma hayatına geçerek uzmanlaştığı dallarda avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetleri vermeye başlamıştır.

Kurumsal dergi ve yayınlarda makaleler yazan Pelin Şenol Baruh, son yıllarda iş hukuku alanına duyduğu özel ilgi ve bu alandaki hukuki çalışmaları neticesinde şirketlere iş hukuku ile iş davaları alanında da danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.