Başak Erik

Başak Erik

Yüksek İç Mimar, Sürdürülebilirlik Danışmanı, Yeşil için Yeşil Platformu Kurucusu

İstanbul’da doğan Başak Erik, lise öğrenimini Mevlâna Anadolu Lisesinde, lisans eğitimini Altınbaş Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünde tamamlamıştır.

Mezuniyetinin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Çevre Kontrolü ve Yapı Teknolojisi alanında, ‘’İç Mekân Tasarımında Enerji ve Su Verimliliği Üzerine Bir Değerlendirme’’ adlı tez çalışmasına imza atmıştır. Eş zamanlı olarak bir yeşil bina danışmanlık firmasında sürdürülebilirlik danışmanı olarak çalışırken Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneğinde de gönüllü LEED eğitmenliği yapmıştır.

LEED AP (ID+C) akreditasyonuna sahip olan Başak Erik, şu anda global bir firmada iş yeri ve sürdürülebilirlik danışmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Yeşil için Yeşil Platformunu kuran Başak Erik, şimdiye dek onlarca üniversiteye ulaşmış olup sürdürülebilirlik hakkında eğitimler vermiştir. Bunun yanında Yeşil için Yeşil Youtube kanalından da yeşil girişim sohbetlerini yayınlamaktadır.