Hakan Gümüş

Hakan Gümüş

Bosphorus Invest Yönetim Kurulu Başkanı

1980 Çankırı doğumlu olan Hakan Gümüş, 1998’de Ankara Gazi Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümüne geçmiş ve 2004’te şehir plancısı unvanıyla bu okuldan mezun olmuştur. Üniversitenin ilk yılında tanıştığı Avrupa Öğrencileri Forumunda (AEGEE) 2000-2001 arasında Ankara Şube Başkanı ve 2001-2002 arasında Brüksel’de merkezi yürütme kurulu üyesi olarak görev almıştır.

2004-2005 yıllarında Avrupa Birliği Türkiye Gençlik Konseyinde proje koordinatörü olarak çalışmıştır. 2009’a kadar sırasıyla Türk Eğitim Derneğinde (TED) uluslararası projeler uzmanı, CarrefourSA’da gayrimenkul geliştirme uzmanı, Best Buy’da gayrimenkul geliştirme ve kiralama uzmanı olarak görev almıştır. Kariyerine, 2009-2011 yılları arasında alışveriş merkezi (AVM) yönetim ve kiralaması alanında faaliyet gösteren Jones Lang LaSalle bünyesinde; Erbil, Beyrut, Şam, Abu Dhabi gibi bölge şehirlerinde kiralama müdürü olarak devam etmiştir. Hakan Gümüş 2011-2014 yılları arasında EA Gayrimenkul Geliştirme İnşaat Yatırım AŞ’de yönetim kurulu üyesi ve genel müdür olarak çalışmıştır. Kartal Kule, Kavacık Beykonak Evleri ve Kâğıthane Atiye Residence projelerini tamamlamıştır.

Hâlihazırda; Miami, Londra, Dubai ve Berlin gibi kentlerde NEF Global konut projeleri geliştirmektedir. 66 bölümdür devam eden NTV Sektör Emlak programının daimî konuğu ve yapımcısıdır. Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Mimarlık Fakültesinde “Gayrimenkulde İnovasyon” dersini vermektedir. Hâlen Galatasaray’ın gayrimenkul projelerini geliştiren Galatasaray Emlak AŞ’de yönetim kurulu üyesidir. 2016’dan bu yana gayrimenkul geliştirme alanında faaliyet gösteren Bosphorus Invest’te yönetim kurulu başkanlığı yapmaktadır. Sivil toplum çalışmalarına da önem veren Gümüş; Gayrimenkul İçin Strateji Platformu (GİSP) yönetim kurulu başkanıdır ve Galatasaray Spor Kulübü, ODTÜ Mezunları Derneği, Şehir Plancıları Odası, Gazi Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği ve Avrupa Öğrencileri Forumu Alumni üyesidir. Hakan Gümüş iyi derecede İngilizce ile Fransızca bilmektedir.