Esra Korkmazarslan

Esra Korkmazarslan

Ünlü&Co Managing Director

Erzurum doğumlu Esra Korkmazarslan, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesindeki lisans eğitiminin ardından Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Korkmazarslan’ın aynı zamanda, Londra merkezli Lisanslı Değerleme Uzmanları Kraliyet Kurumundan (RICS) MRICS unvanı da bulunmaktadır.
Emlakbank AŞ ve Dışbank AŞ’de yaklaşık 18 yıllık bankacılık tecrübesinin ardından, DUFinansal Danışmanlık Hizmetleri AŞ Genel Müdürü olarak görev almıştır.
Sonrasında Londra merkezli Standard Bank PLC’nin Türkiye iştiraki Standard Varlık Yönetim AŞ’nin Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Ayrıca Ünlü&Co Ünlü Yatırım Holding bünyesinde Varlık Yönetimi ve Portföy Yönetimi Şirketleri Yönetim Kurulu Üyelikleri görevini üstlenmiş olan Esra Korkmazarslan, hâlen Ünlü&Co; Ünlü Yatırım Holding bünyesinde Managing Director olarak İstanbul Varlık Yönetim AŞ Kurumsal ve Ticari Portföy Yöneticiliği görevlerine devam etmektedir.
Sivil toplum kuruluşlarında da aktif görev alan Esra Korkmazarslan, bu kapsamda Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), İç Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (İÇASİFED) ve Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Derneği (GGYD) gibi oluşumlarda aktif görevler üstlenmektedir.