Revan Çevik

Revan Çevik

Yüksek Mimar, T.C. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı

1987 yılında Ankara’da doğan Revan Çevik, lise eğitimini Antalya Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Mimarlık bölümünden bölüm ikincisi olarak mezun olmuştur.

Eğitimini tamamladıktan sonra özellikle “turizm ve konaklama” alanlarında etkin olan mimarlık ofislerinde tasarımcı mimar ve uygulama sorumlusu olarak görev almıştır. Kariyerine devam ederken, Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Mimarlık Anabilim Dalında “Antalya İli Konyaaltı Kıyı Bandı Turizm Potansiyelinin İncelenmesi ve Turizm Alanlarının Sürdürülebilirliği Bağlamında Değerlendirilmesi” isimli yüksek lisans tezi ile lisansüstü eğitimini tamamlamıştır.

2012 yılında Antalya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünde çalışmaya başlamıştır. 2023 yılı itibarıyla yapım şube müdürü olarak görevlendirilmiştir. Yaklaşık maliyet, kesin hesap çalışmaları, aşırı düşük sorgu çalışmaları, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamında yürütülen yapım işlerine ait uygulama projesi, teknik şartname hazırlanması ve yapım işi kontrollük hizmetleri alanlarında uzmanlaşan Çevik; Hacettepe Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği, Yapı İşleri Teknolojileri Bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.