Ece Sert Özcan

Ece Sert Özcan

Yüksek Şehir ve Bölge Plancısı

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2009’da mezun olan Ece Sert Özcan; 2011’de Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Ohio’da Cincinnati Üniversitesi’nde Community Planning bölümünde ekonomik gelişme odaklı yüksek lisansını tamamlamıştır. Özcan, ABD’deki eğitimi sırasındaki iki yıl boyunca şehir ve bölge planlama departmanında araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Ayrıca üniversite bünyesinde kurulan ve hem akademiye hem özel sektöre rapor hazırlayan The Alpaugh Family Economics Center’da analist olarak görev almıştır.
İTÜ’den bölüm birincisi ve fakülte ikincisi olarak mezun olan Ece Sert Özcan, Cincinnati Üniversitesi’nden tam burs almış ve aynı zamanda araştırma görevlisi pozisyonuna kabul edilmiştir. Devamında Özcan, 2015 Mayıs itibarıyla Özyeğin Üniversitesi Alp Alkaş Perakende Okulu’ndan sertifika almış, 2. seviye ICSC eğitimini de beraberinde tamamlamıştır. Mayıs 2019 itibarıyla ise ticari piyasalar üzerine RICS unvanına hak kazanmıştır.

Farklı kurumların bünyesinde gayrimenkul alanında yaklaşık 14 yıllık bir deneyime erişen Ece Sert Özcan’ın uzmanlık alanlarının arasında; fizibilite, ciro tahmin çalışmaları, geliştirme danışmanlığı, mekânsal analiz, veri taban yönetimi, pazar araştırması ile en iyi ve en verimli kullanım etüdü başlıkları yer almaktadır. Kariyeri boyunca birçok gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO), geliştirici, yüklenici, perakendeci, yatırım fonu ve kredi kuruluşu ile çalışma fırsatı bulan Özcan, en son JLL Türkiye’de Stratejik Danışmanlık Müdürü unvanıyla yerli ve yabancı birçok müşterinin ihtiyacına özel pazar araştırması, fizibilite analizi ile en iyi ve en verimli kullanım etüdü çalışmalarının hazırlanmasından ve kontrolünden sorumlu olmuştur.

Tüm bunların yanı sıra mesleki ve sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ise uzun yıllar Urban Land Institute (ULI) Genç Liderler (Young Leaders) grubunda aktif olarak yer alan Ece Sert Özcan, Gayrimenkulde Kadın Liderler programı kapsamında da mentorluk çalışmalarına katılmıştır.