İbrahim Cihan Kurtulan

İbrahim Cihan Kurtulan

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyesi, Düzey Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı

1984 yılında Gaziantep’te doğan İbrahim Cihan Kurtulan; ilk, orta ve lise öğrenimini bu ilde tamamlamıştır. Lisans eğitimini Çukurova Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinde tamamlayan Kurtulan, 2008’de kamu ve özel bankalar ile sözleşme imzalamak suretiyle gayrimenkul değerleme uzmanı olarak mesleğe başlamıştır. Ardından 2012 yılında Düzey Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık AŞ kurucu ortağı, SPK Lisanslı Sorumlu Değerleme Uzmanı ve Yönetim Kurulu Başkanı unvanlarıyla görev yapmıştır ve hâlihazırda bu görevlerini sürdürmektedir.

Yüksek lisansını İstanbul Okan Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkul Değerleme Bölümünde “Türkiye’de Emlak Vergi Değerinin Belirlenmesine İlişkin Bir Model Önermesi” başlıklı tezi ile tamamlamıştır.

Royal Institution of Chartered Surveyors’ta M-RICS yetki lisansı onayı için mülakat aşamasındadır. Cambridge Üniversitesi ile ortak yürütülen “arazi yönetimi” üzerine sertifika programını tamamlamıştır ve arazi yönetimi üzerine doktora çalışmalarına devam etmektedir.

İbrahim Cihan Kurtulan; Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği (TDUB) Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.