Mehmet İşgörücü

Mehmet İşgörücü

ARGE Gayrimenkul Değerleme Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı

Mehmet İşgörücü, 1978 yılında Bolu ili Merkez ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünde lisans ve Düzce Üniversitesi Girişimcilik Ana Bilim Dalında tezli yüksek lisans eğitimini tamamlayan İşgörücü, 2021 yılından bu yana Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde İşletme Ana Bilim Dalında doktora eğitimine devam etmektedir. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Tarım bölümünde de ön lisans eğitimini tamamlamıştır.
2005-2006 yıllarında Birleşik Arap Emirlikleri’nde muhasebe ve idari işler sorumlusu, 2007-2012 yılları arasında İrlanda ortaklı bir yapı malzemesi üreticisi firmada dış ticaret sorumlusu ve 2012-2015 yıllarında ise Türkiye’nin önde gelen beyaz eşya üreticisi firmalarından birinde mamul depo sorumlusu olarak çalışmıştır. 2015-2017 yılları arasında bazı kurumsal ve bireysel gayrimenkul danışmanlık firmalarında danışmanlık yapmıştır. Profesyonel iş hayatında; iletişim, yönetim ve liderlik konusunda değerli deneyimler kazanmıştır. 2017 yılında SPL Gayrimenkul Değerleme Lisansı almıştır. Hazırladığı gayrimenkul değerleme raporları ile finansal danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.
Bazı yerel gazeteler için gayrimenkul sektörü ile ilgili köşe yazıları yazmıştır. Lisansüstü eğitimi sırasında; girişimcilik, sürdürülebilirlik ve gayrimenkul sektörü üzerine odaklanmıştır. 2021 yılında Türkiye çapında sektörel bir anket araştırması ile sürdürülebilirlik odaklı girişimcilik üzerine bir tez yayımlamıştır. Sürdürülebilirlik ve gayrimenkul sektöründeki değişim üzerine geniş çaplı akademik araştırmaları sürmektedir. Özel ilgi alanları tarım ve resimdir. Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği (TDUB) üyesidir; ana dili Türkçe ile birlikte iyi derecede İngilizce, temel seviyede Almanca ve Arapça bilmektedir.