Özgür Nehir

Özgür Nehir

Galata Taşınmaz Değerleme ve Danışmanlık YKB, Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği (TDUB) Denetleme Kurulu Üyesi

1980 İstanbul doğumlu olan Özgür Nehir, İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği mezunudur ve hâlihazırda ikinci lisans eğitimine İstanbul Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde devam etmektedir. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yetkilendirilmiş gayrimenkul değerleme uzmanı olan Nehir, 20 yıla yakın bir süredir gayrimenkul değerleme sektöründe yönetici pozisyonlarında görev almaktadır.

Kuruluşundan bu yana Galata Taşınmaz Değerleme ve Danışmanlık Hizmetleri AŞ’de aktif görev alan Nehir; bu şirkette yönetici ortak, sorumlu değerleme uzmanı, yönetim kurulu başkanı görevlerini üstlenmektedir. Çalışma hayatı boyunca pek çok nitelikli taşınmazın değerleme, geliştirme ve fizibilite ve pazar analizi çalışmalarını gerçekleştirmiştir.

Hâlen Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği (TDUB) Denetleme Kurulu Üyesi olan Özgür Nehir, gönüllü olarak Koç Okulu İlkokul ve Ortaokul Okul Aile Birliği Yönetim Kurulunda görev almaktadır. 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği (1905 GSYİAD) ile Futgolf Gençlik ve Spor Derneğinde (FGSD) aktif gönüllü üyelikleri bulunan Nehir; İngilizce bilmektedir, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.