Necati Hakan Özdemir

Necati Hakan Özdemir

İş Güvenliği Uzmanı

1991’de Tatvan’da dünyaya gelen N. Hakan Özdemir, 2014 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi İşletme, 2015 yılında Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği, 2016 yılında Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümlerini tamamladı. 2017’de Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisans eğitimi alarak 2019’da Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde ‘’Türkiye’de ve Dünyada İSG Alanında Yapay Zekâ Uygulamaları ve Karşılaştırmalı Analizi’’ konularında çalışmalar yaptı.

Sosyal yaşamında çeşitli alanlarda faaliyet gösteren Özdemir, 2009’da Tatvan Gençlik Kulübü kurucu üyelik ile yönetim kurulu üyeliği, 2011’de Dinamik Gençlik Hareketi Derneği dernek başkanlığı ve dernek çatısı altında Türkiye genelinde yürütülen ‘’Bitlis Okuyor, Bir Kitapta Senden Olsun’’ ve ‘’Her Mum Bir Kitap’’ kampanya çalışmalarında koordinatörlük görevleriyle aktif rol oynadı. Yine Türkiye geneli tiyatro turneleri kapsamında sanatsal faaliyetlere katkıda bulundu ve kısa film çalışmalarında yer aldı. 2015’te yayınevi daveti üzerine dokuz kitapta ortak çalışma yazıları yayımladı. 2017’de Sergah dergisinde yazar ve editör olarak edebiyat alanında çalışmalar yaptı. 2019’da Yüzümün Coğrafyası isimli kitabını yayımladı.

Mesleki kariyerine 2015 yılında iş güvenliği alanında başlayan Özdemir, aralarında Türkiye’nin önde gelen firmalarının bulunduğu 24’ün üzerinde kurumsal firmaya ve 200’ü aşkın iş yerine iş güvenliği uzmanı olarak danışmanlık hizmeti verdi. Özdemir, kişisel gelişim ve mesleki standartlar alanında da kendini göstererek 35 adet sertifika aldı. İş güvenliği sektöründe danışmanlık faaliyetlerine devam eden Özdemir, evli ve bir çocuk babasıdır.