Raci Gökcehan Soner

Raci Gökcehan Soner

Net Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini 2010 yılında Anadolu Üniversitesi (Eskişehir Teknik Üniversitesi) Matematik bölümünde tamamlayan Raci Gökcehan Soner, Polonya Adam Mickiewicz Üniversitesinde de yurt dışı değişim öğrencisi olarak matematik ve informatik alanında eğitim almıştır. Soner şu anda Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi ana bilim dalında, proje aşamasında yüksek lisansını sürdürmektedir.

Sermaye Piyasaları Kurulu (SPK) lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanı olan Raci Gökcehan Soner, 2008 yılında kurulan Net Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık AŞ bünyesinde 2011 yılından itibaren farklı pozisyonlarda görev almıştır. Hâlen şirket ortağı ve yönetim kurulu üyesi olarak söz konusu şirketteki görevine devam etmektedir.

Yenilenebilir enerji santrali değerlemeleri (GES, HES, RES, BES, JES) ve gelir getiren mülklerin değerlemesi konularında uzmanlaşan Soner, başında bulunduğu özel projeler biriminde; SPK mevzuatı kapsamındaki işlemler, özellikle ilk halka arz sürecindeki değerleme işlemlerinin süreç yönetimini ve danışmanlığını yürütmektedir.

Tüm bunların yanı sıra Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği (TDUB) üyesi olan Raci Gökcehan Soner; TDUB İş Geliştirme Komitesi ile Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği (GYODER) Eğitim-Yayınlar ve GYO Komitesi üyesidir. Soner, aynı zamanda GYODER Gösterge raporunun editörlüğünü de yapmaktadır.