Umut Sarıgöllü

Umut Sarıgöllü

Emlak Danışmanı, Gayrimenkul Eğitmeni

1977 yılında İzmir'de doğdum, evli ve 1 çocuk babasıyım. 1996 yılında İzmir Eşrefpaşa Lisesinden mezun olduktan sonra, 1989 yılından itibaren yaz dönemlerinde çalıştığım ailemize ait kırtasiye mağazasında tam zamanlı olarak çalışmaya başladım. Kemeraltı’nda yer alan firmamız perakende satışın yanında İzmir’de birçok büyük şirkete toptan kırtasiye ve büro malzemeleri satışı yapmaktaydı. 2009 yılında faaliyetine son verdiğimiz iş yerimizde sırasıyla satın alma, müşteri ilişkileri yönetimi ve genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundum.

İş yerimizi kapattıktan sonra 2009 yılı Ağustos ayında Turkcell Kurumsal Müşteriler Yönetimi biriminde sırasıyla orta ölçekli müşteriler yönetimi ve büyük ölçekli müşteriler yönetimi müşteri yöneticisi unvanıyla toplam 6 yıl çalıştım. Bu süreçte Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi lisans ve Bahçeşehir Üniversitesi İşletme yüksek lisans eğitimlerimi tamamladım.

Turkcell'deki mevcut görevimin yanında çalışanların iç eğitimi ve gelişiminden sorumlu Turkcell Akademi’de iç eğitmen olarak görev aldım. Aralık 2015’te Turkcell’deki görevimden ayrıldım ve Keller Williams Viya ailesine gayrimenkul danışmanı olarak katıldım. Mesleğimizle ilgili olarak Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği kapsamında zorunlu hale gelen "Mesleki Yeterlilik" kriterlerini başarıyla tamamlayarak 2019 yılında Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Belgesini almaya hak kazandım. 2021 yılında ise Anadolu Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi bölümünden mezun oldum.

Amacım; uzun yıllar ticaret ve kurumsal iş hayatında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi, iş disiplinimle birleştirerek müşterilerime gayrimenkul sektöründe en iyi hizmeti sunmaktır. Ayrıca satışta günümüz teknolojilerinin kullanılarak yapılan pazarlama ve müşteri yönetimi konularında almış olduğum eğitimleri şirket içi eğitimlerde diğer çalışma arkadaşlarımla paylaşabilmektir. Halen İzmir'de İŞ GYO güvencesiyle yükselen Ege PERLA projesinde yer alan rezidans ve ofislerin sıfırdan satış, kiralama ve ikinci el satış yetkilisi olarak hizmet vermekte ayrıca Keller Williams hizmet ağı içerisindeki gayrimenkullerinizin alım, satım ve kiralamasıyla ilgilenmekteyim.

2018 ve 2019 yıllarında KW İzmir Bölge Müdürlüklerimizde verdiğim eğitimler neticesinde 2020 yılı Keller Williams Türkiye Onaylı Eğitmeni olarak, markamızın Türkiye genelindeki Bölge Müdürlüklerinde eğitimler vermeye devam ediyorum.